KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14235611
*
nr 1423 5611
Ingemar Tingström
(1922-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 66. Olja på pannå, 19x34cm, yttermått inklusive ram: 25x41cm
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 19:44:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/10 12:24:23
1
200 kr
4/10 19:34:46
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ingemar Tingström
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.
Läs mer om Ingemar Tingström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ingemar tingström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Ingemar Tingström
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.
Läs mer om Ingemar Tingström
nr 1423 5611
Ingemar Tingström
(1922-2010), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 66. Olja på pannå, 19x34cm, yttermått inklusive ram: 25x41cm
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/10 12:24:23 | 1 | 200 kr |
4/10 19:34:46 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ingemar Tingström
Ingemar Tingström, svensk bildkonstnär född 1922, död 2010.Läs mer om Ingemar Tingström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ingemar tingström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19